• Nuttery
  • |
  • 14. novembra 2018

Avokádová chilli tofu nátierka

? Príprava: 10 minút    ? Počet porcií: rôzne    ? Vhodné ako: raňajky, večera, desiata


Tento krát si nepredstavíme žiadny koláč, lievance či ovsenú kašu. Bude to pre vás možno niečo nové, netradičné. Ale, keďže by sme sa nových chutiam nemali vyhýbať, práve naopak, pripravili sme si pre vás super rýchly a zdravý recept. Výživnú avokádovo-tofu nátierku, ktorá je jednoduchá na prípravu a neobsahuje žiadne maslo či majonézu ako je pri klasických pomazánkach zvykom. ??

Výborne sa hodí na čerstvý opečený chlieb, jednohubky
či ako dressing alebo dip.

Základ pomazánky bude tvoriť tofu, ktoré zaujme prítomnosť bielkovín. Zvolili sme alternatívu chilli tofu, ktoré dodalo pomazánke tu správnu pálivosť! ? Ak sa však na takúto pikantnú verziu necítite, môžete zvoliť aj tofu natural. Ako náhradu masla sme použili avokádo. Musí však byť dostatočné zrelé a mäkké, inak sa vám nebude dať dobre rozmixovať a tak by nevytvorilo maslovú konzistenciu. 

V neposlednom rade naše orieškové lieskové nebo, ktoré spojilo všetky ingrediencie do krémovej masy. Aj keď sú naše mlieka sladkasté, v kombinácií so slanými ingredienciami sa chuť perfektne vyváži. Chuť bola naozaj úctihodná. Ideme na to? ?

Ingrediencie:

1 balenie chilli tofu (180g)

1 zrelé avokádo

100ml lieskové nebo

strúčik cesnaku

korenie

soľ

citrónová šťava

Postup:

Do mixéra si vložíme celé balenie chilli tofu, avokádo, 100ml lieskového neba, strúčik cesnaku, štipku soli , korenia a pár kvapiek čerstvej citrónovej šťavy. Všetko si spolu zmixujeme a ochutnáme. Nátierka sa môže konzumovať čerstvá, takže sa môže podávať hneď. 

TIP na servírovanie:

Výborne sa hodí k opečenému ražnému chlebu, na ktorý si pridáme opečený cícer a tekvicu hokkaido s indickým korením. Cícer z konzervy odcedíme, tekvicu nakrájame, vložíme do misky a nemarínujeme ich v parináde z indického korenia, soli a oleja. Toto spolu pečieme pri 220 stupňoch dokým tekvica nezmakne a cícer nebude chrumkavý. Ku koncu prelejeme troškou tekvicového oleja a posypeme ľanovými semiačkami. Potom to spolu tak neskutočne chrumká.?

Prajeme vám dobrú chuť ! ??


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Adresa

SNP 1201/16
026 01 Dolný Kubín
Slovenská republika

Telefónny kontakt

Mobil : 0944 959 503
Telefón : 0917 236 390

Email

Office : info@nuttery.sk

Sociálne siete