• Nuttery
  • |
  • 31. októbra 2018

Halloweensky špeciál

? Príprava: 10 minút    ? Počet porcií: 1    ? Vhodné ako: nápoj

Onedlho tu máme sviatok, ktorý k nám prišiel pôvodom z Ameriky a mnohí z nás ho majú v obľube. ?? Aj keď Halloween na Slovensku za oficiálny sviatok nepovažujeme, viacerí z nás sa tešia na rôzne večierky so strašidelnými kostýmami, na ktorých nie je len chutné jedlo ale aj výborné drinky. Niektorí zostanú verní poháru vína či nealkoholickému cideru, no ak chcete hostí prekvapiť, pripravte im niečo špeciálne.

Rozmýšľali sme, aký drink obsahuje smotanu, namiesto ktorej by sme mohli použiť jedno z našich mliek.

Netrvalo to dlho a napadol nás populárny drink ,,white russian,, ktorého základom je kávovy likér, vodka a smotana. Rozhodli sme sa ho však trošku  ,,poslovenštiť,, ? Namiesto klasickej vodky sme pridali tradičnú slovenskú borovičku, kávový likér nahradil kokosový a ako čerešnička bola naša ľadová káva ktorá dodala krémovú chuť a vykryla aj spomínaný kávový likér. Výsledok bol nauzaj úctihodný. Chuť nás prekvapila a vo finále drink chutil nie úplne ako ,,white russian,, ale ako populárny likér Baileys. Rozhodne vám ho odporúčame vyskúšať! ?

Ingrediencie:

0,5dl Borovička koniferum

0,5dl kokosový likér Malibu

150 ml ľadová káva

kokosový sirup

4 kocky ľadu

Postup:

Vyberieme si sklenený pohár na stopke a po vnútornej strane zľahka lejeme kokosový sirup. Do pohára pridáme ľad, následne na to borovičku, kokosový likér Malibu a to všetko zalejeme vychladenou ľadovou kávou. Určite sa odporúčame pozerať na ten dymový efekt, keď do pohára vlejete ľadovú kávu. Kokosový sirup sa nám bude pomaly rozpúšťať a spôsobí tým postupné uvoľňovanie sladkosti. 

Na zdravie! ??


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Adresa

SNP 1201/16
026 01 Dolný Kubín
Slovenská republika

Telefónny kontakt

Mobil : 0944 959 503
Telefón : 0917 236 390

Email

Office : info@nuttery.sk

Sociálne siete