• Nuttery
  • |
  • 20. septembra 2019

Na Orave máme prvú zmrzlinu z rastlinného mlieka

Nie len my ale aj vy viete, že sa naše orechové mlieka dajú využiť na mnoho spôsobov. Videli sme ich už rôznych sladkých aj slaných kombináciach avšak prednedávnom sme uvideli a ochutnali niečo, čo rozprúdilo naše chuťové poháriky. Bola to zmrzlina..

Ako to všetko začalo?

Prevádzka a taktiež novootvroený Nuttery Place sídlia v Dolnom Kubíne. Už teraz môžeme povedať, že okrem nás nájdete v Kubíne ďalšie kvalitné slovenské značky. Jedna sídli od nás hneď cez ulicu a je ňou zmrzlináreň Callo v ktorej nájdete tú najlahodnejšiu zmrzlinu na Orave široko ďaleko. Základom je príprava zmrzliny podľa rodinného receptu, ktorú Dominik poctivo mieša z tých najkvalitnejších surovín.

https://www.facebook.com/callozmrzlina/

S Dominikom sa poznáme už nejaký ten piatok a v podstate sme boli v kontakte už od našich začiatkov. Nám chutila zmrzlina, Dominikovi zas naše orechové mlieko. Toto bol moment, kedy sa zrodil nápad vytvorenia zmrzliny s ,,ne-mliečnym,, základom, teda s obsahom rastlinných mliek.

Dominik už mal dlho vyhliadnuté lieskové nebo, pretože je husté a krémové. Lieskové oriešky sa taktiež výnímajú svojou výraznou chuťou, ktoré Vám neskôr pri jedení chrumkajú na jazyku a spolu v kombinácii s kvalitným sladidlom zažívate v ústach jeden veľký pôžitok!

Prvá príchuť lieskový oriešok bola vonka a BUM – miesto v zmrzlinárskom pulte o čosi neskôr zaujali aj ďalšie príchute. Kávová z ľadovej kávy, ka-kavková z nášho mandľového Ka-kavka, maková z makového sna, čučoriedkový milkshake s lieskovým nebom či napríklad aj alkoholická piňakoláda z mandľového raja.

Čo je však najlepšie – že zmrzlinová sezóna ešte nekončí. To znamená, že si ešte stále môžete takúto chutnú zmrzlinu od Callo zmrzlina vychutnať na lavičke, s priteľmi v parku či na prechádzke našim Dolným Kubínom. Pravdu? My si vždy počas voľna z Nuttery Place odbehneme na nejaký ten kopček! 😄

Aká bude teda ďalšia Nuttery príchuť? Pozorne sledujte ranné príspevky na fb stránke Callo zmrzlina, pretože tam sa dozviete čo pre Vás počas celej noci Dominik poctivo miešal. A veru, už sa nevieme dočkať ani my..

Vidíme sa čoskoro!

Váš Nuttery team


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Adresa

SNP 1201/16
026 01 Dolný Kubín
Slovenská republika

Telefónny kontakt

Mobil : 0944 959 503
Telefón : 0917 236 390

Email

Office : info@nuttery.sk

Sociálne siete