• Nuttery
  • |
  • 3. januára 2019

Podporili sme útulky na východnom Slovensku

Určite ste si mohli všimnúť, že sme si počas obdobia od 1.10.-1.11.2018 vytvorili projekt Nuttery útulkom kde sme sa rozhodli darovať 0,10 eur z každej predanej Nuttery fľaše a 0,20 eur za každú pridanú fotku na sociálnych sieťach, ktoré následne poputovali útulkom na Slovensku. Celkovo sme darovali 325 eur a predali 3200 fľaší. 

Ako to však celé prebiehalo a komu výhra poputovala?  ?

Od začiatku po koniec sme si prostredníctvom našej štatistiky zaznamenávali, koľko fľaší sa za celý mesiac predalo a koľko fotiek s hashtagom #nutteryutulkom pridalo. Následne sme vypočítali výslednú sumu, ktorú sme sa rozhodli venovať dvom útulkom na Slovensku. Tie ste potom vyberali vy, prostredníctvom hlasovania v našej ankete na facebooku. 

Do hlasovania bolo nami vybraných 5 útulkov. Mohol sa však zapojiť aj akýkoľvek iný útulok, kde si len stačilo vytvoriť vlastný súťažný komentár a zbierať naň hlasy prostredníctvom ,,like,,. Aj keď počas hlasovania nastal menší chaos v porozumení hlasovacích podmienok našťastie sme to zmenežovali a všetky platné hlasy sa nám podarilo spočítať. ?

Výhra teda poputovala útulkom Cesta za domovom vo Švábovciach OZ Pomoc psíkom na východnom Slovensku vo Veľkých Kapušanoch, ktoré sme následne kontaktovali, čo by sa im za darované peniažky najviac zišlo. Každý by si povedal, však určite to budú nejaké granule, obojky, hračky… Uričte tam patrilo aj to, no medzi potrebnými vecami boli aj odblšovacie pipety, rybí olej ako doplnok výživy, špeciálne krmivo pre mladé psy a mačky či teplé materiály pred blížiacou sa zimou. 

Návšteva útulku vo Veľkých Kapušanoch

Všetky veci sme teda nakúpili, obchodili známych či nemajú náhodou zvyšné deky a matrace, potom všetko naložili do auta a vybrali sa na dlhú cestu smer východné Slovensko. Povieme vám, nebol to pre nás príjemný pohľad, keď sme videli všetky tie smutné oči, ktoré v útulkoch čakajú. ? Keď však uvideli niekoho nového, zrazu sme okolo seba nevideli nič iné iba skákajúce klbká plné šťastia. 

Preto nezabúdajte, že ak si chcete vybrať svojho domáceho spoločníka, nekupujte ale zájdite do útulku a dajte šancu tým, ktorí si prešli utrpením či svoj domov stratili.  Týmto sa vám všetkým chceme poďakovať, že ste nám pomohli podporiť náš projekt, ktorý mal hlavný zámer pomôcť tým, ktorí si sami pomôcť nevedia. Veríme, že sa sa vám takáto rekapitulácia projektu páčila a taktiež veríme, že sa nám v novom roku podarí zorganizovať takýchto projektov čoraz viac a viac.

Majte krásny deň a vidíme sa v čoskoro! ?

Váš Nuttery team


Nie je možné pridávať komentáre.


Adresa

Radlinského 1714
026 01 Dolný Kubín
Slovenská republika

Kontakty

Mobil : 0944 959 503
Telefón : 0917 236 390
Office : info@nuttery.sk

Sociálne siete