• Nuttery
  • |
  • 9. októbra 2020

Rodinné balenie chrumkavej granoly. NOVINKA, ktorá prospeje zdraviu a ušetrí prírodu od odpadu.

Najzdravšie raňajky, sú raňajky plné obilnín. Čo však siahnuť po niečom, čo je plné obilnín ale neubsahuje bielu múku, rafinovaný cukor či palmový olej? Pečená granola sa považuje za naozaj zdravú, raňajkovú pochutinku, ktorá obsahuje celý rad živín, prospešných pre náš organizmus.

Radi by sme vám našu NOVÚ granolu priblížili a vyzdvihli fakt, prečo by ste mali pri kúpe vašich obľúbených musli či granoly myslieť najmä na zloženie, pôvod a obsah živín. Niektoré prísady, ako napríklad čokoláda, oleje (palmový, repkový) či rafinovaný cukor, môžu z raňajkovej granoly vytvoriť nezdravú voľbu s množstvom pridaných cukrov a tukov. Jej výživový profil sa preto veľmi líši v závislosti od konkrétnych použitých prísad.

ZLOŽENIE

ŠKORICOVÁ: BIO pohánkové vločky, BIO sušená trstinová šťava, BIO ryžový sirup, pekanové orechy (13,5%), mandle natural (7%), slnečnicové semienka, škorica, kokosový olej a soľ.

BANÁN KOKOS: BIO pohánkové vločky, mandle natural (15%), BIO ryžový sirup, BIO sušená trstinová šťava, slnečnicové semienka, strúhaný kokos, mrazom sušený banán, kokosový olej a soľ.                                                                                     

Bohatá na bielkoviny

Pri výbere granoly by ste sa mal držať zloženia, ktoré obsahuje hlavne viac vlákniny a bielkovín. Naopak, vyhnite sa vysokému obsahu pridaného cukru. Keďže sa o to usilujeme aj u nás, chrumkavej granole sme dodali ten pravý šmrnc. Funkčnosť produktu sme sa rozhodli odprezentovať najmä vyšším obsahom ľahko stráviteľného proteínu, a zameniť tak ovsené vločky za pohánkové vločky, ktoré sú priam nabité bielkovinami. Základom dobrej granoly sú predsa zároveň aj kvalitné vločky.

Zdravé tuky a vláknina

Výber správnych tukov je pre organizmus veľmi dôležitý, pretože vám zabezpečia dostatok energie potrebnej počas dňa a zlepšia výživovú hodnotu raňajok. Medzi prísady s vysokým obsahom zdravých rukov v granole patria práve mandle, pekanové orechy či slnečnicové semiačka. Spojením máte o dávku zdravých tukov počas dňa zaručené.

Zdravé sladenie

Konzumácia nadmerného množstva cukru môže zvýšiť riziko mnohých chorôb, ako je cukrovka, obezita či srdcové choroby. Skrytým jednoduchým cukrom sme dali stopku, a preto tam nenájdete nič iné, iba BIO sušenú trstinovú šťavu a BIO ryžový sirup. 

Vhodná na raňajky

Všetci dobre vieme, že základ dňa v strave predstavujú raňajky. Ak nie ste zvyknutí raňajkovať, svoj postoj by ste mali zaručene prehodnotiť. Začať deň super zdravými raňajkami je dôležité hneď z niekoľkých dôvodov. Prísun energie hneď z rána vás nabudí, prispeje k dobrej nálade a večer sa nemusíte báť vlčieho hladu.

Chutné raňajky s chrumkavou granolou si môžete vychutnať nielen doma ale aj v našich partnertských bistrách. Bratislavská kaviareň Franz Xaver ponúka v rámci bezlaktózových raňajok smoothie bowl s mandľovým rajom a granolou. V blízkosti Hviezdoslavového námestia sídli Five Poins bistro, kde si ju môžete vychutnať s hustým mandľovým jogurtom.

Vďaka týmto znalostiam z článku už budete vedieť, ako si správnu granolu vybrať a na čo by ste mali pri jej zakúpení myslieť. Jedno pravidlo však platí stále, čerstvosť, chuť a kvalita sú základ.

Váš NUTTERY tím


Nie je možné pridávať komentáre.


Adresa

Radlinského 1714
026 01 Dolný Kubín
Slovenská republika

Kontakty

Zákaznícka linka : 0944 375 199
Nuttery Place : 0917 236 390
E-mail : kornelia@nuttery.sk

 

Sociálne siete