• Nuttery
  • |
  • 28. novembra 2018

Zavítali sme na Festival kávy a čokolády


Po doterajšom absolvovaní rôznych akcií, sme dospeli k záveru, že si boli všetky veľmi podobné. Začali sme teda premýšľať nad tým, že by nebolo vôbec zlé zavítať aj na akciu z celkom iného súdka. ☕

V prvom rade ďakujeme organizátorom festivalu Samé dobré veci za oslovenie a možnosť sa festivalu zúčastniť. Festival kávy a čokolády sa konal 24.-25. novembra v nákupnom centre Bory mall v Bratislave, kde sme vďaka pozvaniu reprezentovali a zároveň zabezpečili rastlinnú alternatívu klasického mlieka.

Mnohí z vás klasické mlieko nemôžu, tak prečo by ste sa mali ukrátiť o svoje obľúbené kapučíno, pokiaľ tu je možnosť rastlinných mliek? Preto bolo našim cieľom predstaviť profesionálnym to, že aj z kvalitného rastlinného mlieka sa dá napeniť krásna pena, ktorá sa dá následne využiť na latte art a ešte k tomu dodá vašej káve jemnú orieškovú chuť. 

V našom stánku ste si moli zakúpiť ale aj ochutnať všetky druhy od klasického mandľového raja, cez lahodnú ľadovú kávu až po novinku v podobe ka-kavka vytvorené v spolupráci so slovenskou značkou PureNuts. Ka-kavko je predsa nápoj z detstva, tak samozrejme, že z pomädzi všetkých ochutnávačov, ulahodilo aj tým najmenším.

Už ste ho skúsili? ?

Pre baristov a okolité kaviarne boli samozrejme zabezpečené najlepšie z najlepších: mandľový raj a lieskové nebo. Každé jedno je jedinečné a tak, ako aj pri klasickom mlieku, aj pri tom rastlinnom si baristi musia dať záležať ako dlho a akou technikou mlieko správne napenia. Výzvu prijali aj súťažiaci baristi v Latte Art show pod vedením Academy of Coffee.

Nebolo to najľahšie zvládnuť festival kávy. Najmä ak vám káva neskutočne chutí. Asi nie je najlepšie dať si za deň 7 káv, no predsa nemohli sme si nechať ujsť príležitosť ochutnať mandľový raj a lieskové nebo v spojení  rôznych druhov napražených káv. Plus, keď vám ich pripravujú milí baristi, plní nadšenia a lásky ku káve, nedá sa odmietnuť. Vyskúšali sme teda, VŠETKY! ?

Baristi z kaviarne s pražiarňou Caffe4U ☕

Samozrejme, že nechýbal ani menší vstup do programu. Počas festivalu sme si pre vás pripravili prezentáciu s diskusiou o rastlinných mliekach, o ich využití, zložení a napríklad aj to, ako sa Nuttery vyrábajú a kto za tým všetkým stojí. 

Sme neskutočne radi, že sme sa mohli takejto udalosti zúčastniť. Spoznali sme skvelých ľudí, baristov, pražiarov, vďaka ktorým máme na Slovensku kvalitný výber káv z rôznych kútov sveta.

Ďakujeme všetkým vám, ktorí ste nás prišli na festival pozrieť. Či už ste si udalosť všimli prostredníctvom facebooku, instagramu alebo ste išli len tak okolo. Ceníme si každý jeden názor, pretože vďaka vám sa môžeme posúvať vpred. Môžeme naďalej realizovať naše nápady, vytvárať nové receptúry a hlavne prinášať na slovenský trh kvalitné a zdravé produkty. 

Ďakujeme a vidíme sa čoskoro ?

Váš Nuttery team


Nie je možné pridávať komentáre.


Adresa

Radlinského 1714
026 01 Dolný Kubín
Slovenská republika

Kontakty

Zákaznícka linka : 0944 375 199
Nuttery Place : 0907 166 426
E-mail : info@nuttery.sk

 

Sociálne siete