Group 2

PREDAJ CEZ E-SHOP ZRUŠENÝ

 

Mangový chia pudding

  • NUTTERY
  • |
  • 31. mája 2020
cas

30min

porcie

dezert

hotovo

bez mlieka

Naše produkty, použité v recepte

Chia semienka

Detail

Kolatch tuba – mandle a škorica

Detail

PIJO BIO ovocná šťava

Detail

Mandľový nápoj “Mandľový raj”

Detail

Chia semienka ako zdroj sýtosti.

Namočené chia semienka považujeme za prírodný zázrak. Po namočení totiž to semienka nadobudnú gélovitú konzistenciu a vytvárajú gél, ktorý pôsobí v žalúdku ako baktéria medzi cukrami a tráviacimi enzýmami.  Tento jav spôsobí, že sa cukor v tele uvoľnuje postupne. My vďaka tomu zostaneme  dlhšie sýty a nabitý energiou. Preto odporúčame konzumovať chia semienka na dennej báze či už na raňajky alebo počas dňa.

 

postup
Postup

1/ krok z 2

Na prípravu chia puddingu budeme potrebovať 2ks nádobiek z mandľového jogurtu. Ak ich nemáte, môžete použiť pohár v objeme 200ml. Vsypete 20g chia semienok a zalejete 200ml mandľového raja, pridáte javorový sirup a premiešate. Necháte napučať v chladničke cca 15 minút. Medzitým si nakrájate mango na malé kocky. Napučaný chia pudding rozdelíte rovnomerne do dvoch nádobiek a pridáte nakrájané mango.

 

2/ krok z 2

Vrchnú čas zalejete mangovou šťavou a pridáte kokos. Ako čerešničku na torte môžete použiť aj mandľovú KOLATCH tubu. Pripravený dezert môžete podávať, poprípade ho odložiť do chladničky a podávať na neskôr.

zaver
Záver

Prajeme vám dobrú chuť!

podpis-nuttery