Group 2

PREDAJ CEZ E-SHOP ZRUŠENÝ

 

Mrkvový koláč s orechovou polevou

  • NUTTERY
  • |
  • 31. mája 2020
cas

1h 30min

porcie

dezert

hotovo

vegan

Naše produkty, použité v recepte

Mandľový nápoj “Mandľový raj”

Detail

Kešu polovičky natural

Detail

Mrkva v koláči – niečo, čo by ste mali skúsiť. 

Tento recept je veľmi rýchly a ľahký na prípravu. Budeme k tomu potrebovať jablko a mrku, ktoré nám v recepte zastúpia pomerne veľké množstvo múky. Na zvyšok múky, ktorý recept potrebuje sme použili omnoho zdravšiu alternatívu plnú vlákniny a to ovsené vločky. Ak vás náhodou trápi prítomnosť LEPKU, odporúčame vyskúšať múku z pohánkových vločiek. Polevu sme pripravili z troch ingerdiencií: kešu orechy, mandľový raj a javorovy sirup. Chuť nám pripomínala maslový krém v marlenke a bola to chuť neskutočná.

 

ingrediencie
Ingrediencie
CESTO

250ml Mandľového raja

100g pomletých ovsených vločiek

1 jablko

500g mrkvy

1 banán

1 balenie kypriaceho prášku

1 čl mletej škorice

TIP: môžete pridať odmerku proteínu

postup
Postup

1/ krok z 3

Ako prvé si namočíme orechy do vody cca na 1 hod a necháme ich napučať.

Do väčšej misy nastrúhame jablko a mrkvu. V mixéry si zmixujeme ovsené vločky na jemnú múku. Zmiešame ich spolu so škoricou a kypriacim práškom + môžete pridať aj odmerku proteínu, dodá koláču vláčnosť aj bielkoviny. Sypkú zmes primiešame do misy s jablkom a mrkvou.

2/ krok z 3

Následne si v miske popučíme banán a zmiešame ho s trochou mandľového raja. Túto zmes primiešame do misy a prilejeme zvyšok mandľového raja. Všetko spolu premiešame a dáme piecť do vyhriatej rúry. Koláč pečieme cca 45 minút pri 160 stupňoch.

POZOR: Čas pečenia bude závisieť aj od veľkosti formy, ktorú ste si zvolili, preto radšej otestujte korpus špáradlom a prípadne pečte dlhšie.

3/ krok z 3

Po upečení necháme koláč vychladnúť. Medzitým zlejeme orechy z vody a vložíme ich do mixéra. K nim prilejeme 250ml mandľového raja a 3PL javorového sirupu. Všetko spolu zmixujeme do hladka. Vznikne poleva, ktorú následne vylejeme na vychladnutý koláč. Následne môžete ozdobiť koláč kúskami orechov.

Dáme na 2 hod stuhnúť do chladničky a môžeme podávať.

zaver
Záver

Prajeme vám dobrú chuť!

podpis-nuttery