Nepečené vegánske guličky

  • Helena Opálená @mystoryofcooking
  • |
  • 24. apríla 2020

45 minút

rôzne

dezert

Náš produkt v recepte

Mandľový raj

Detail

Jemná mandľová múka

Detail

Mandle Kráľovské – Nonpareil

Detail

Tak chutné a pritom bez cukru 🧁

Foodbloggerka Helena je na instagrame známa pod menom @mystoryofcooking. Môžete sa u nej inšpirovať roznymi receptami, pri ktorých nepoužíva cukor a klasickú bielu múku. Nájdete tam rôzne FIT koláče ako krémeš, nepečené rolády, tiramisu či palacinky alebo lievance. Všetky recepty však obsahujú mlieko. Preto sme sa rozhodli pre Helenku vytvoriť challenge, pri ktorom vytvorý svoj prvý vegánsky recept. Výtvorom sa stali tieto nepečené vegánske guličky z mandľovej múky, plnené vanilkovým pudingom, obalené v čokoláde a nasekaných kráľovských mandliach. Ochutnali by sme ich hneď a zaraz. Našťastie máme presný postup ako na ne, tak si ich poďme spolu pripraviť.

Ingrediencie
Guličky

120g mandľovej múky

mandľový raj podľa potreby (cca 150ml)

5 PL orieškového masla

30g brezového cukru

Puding

400ml mandľového raja

1ks balenie vanilkového pudingu

2 PL brezového cukru

Poleva

nasekané mandle

roztopená horká čokoláda alebo iná čokoláda bez mlieka

Postup

1/ krok z 2

Mandľovú múku si vymiešame s orieškovým maslom, cukrom a mandľovým mliekom. Potrebujeme aby hmota nebola vôbec sypká. Tvarujeme guličky, do stredu vyryjeme opatrne prstom dierku na krém. Trošku cesta si necháme na zakrytie dierok v guličkách.

2/ krok z 2

Vanilkový puding si uvaríme podľa návodu na obale avšak snažíme sa ho urobiť trošku hustejší. Preto pridáme iba 400ml mlieka. Po uvarení počkáme kým vychladne a potom ho malou lyžicou dáme do guliček. Hmotou, ktorú sme si nechali na pokrytie, zakryjeme vrch guliček. Guličky obalujeme v roztopenej horkej čokoláde alebo v inej vegánskej čokoláde bez mlieka. Následne ich obalíme v nasekaných mandliach a necháme v chladničke odstáť 2 hod aby čokoláda a cestu stuhlo. Guličky budeme v chladničke aj skladovať.

Záver

Prajeme vám dobrú chuť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Adresa

Radlinského 1714
026 01 Dolný Kubín
Slovenská republika

Kontakty

Mobil : 0944 959 503
Telefón : 0917 236 390
Office : info@nuttery.sk

Sociálne siete