Group 2

PREDAJ CEZ E-SHOP ZRUŠENÝ

 

recept guľky mystoryofcooking

Nepečené vegánske guličky

  • Helena @mystoryofcooking
  • |
  • 24. apríla 2020
cas

45min

porcie

dezert

hotovo

vegan

Naše produkty, použité v recepte

Mandľový nápoj “Mandľový raj”

Detail

Mandle Kráľovské Nonpareil

Detail

Tak chutné a pritom bez cukru.

Foodbloggerka Helena je na instagrame známa pod menom @mystoryofcooking. Môžete sa u nej inšpirovať roznymi receptami, pri ktorých nepoužíva cukor a klasickú bielu múku. Nájdete tam rôzne FIT koláče ako krémeš, nepečené rolády, tiramisu či palacinky alebo lievance. Všetky recepty však obsahujú mlieko. Preto sme sa rozhodli pre Helenku vytvoriť challenge, pri ktorom vytvorý svoj prvý vegánsky recept. Výtvorom sa stali tieto nepečené vegánske guličky z mandľovej múky, plnené vanilkovým pudingom, obalené v čokoláde a nasekaných kráľovských mandliach. Ochutnali by sme ich hneď a zaraz. Našťastie máme presný postup ako na ne, tak si ich poďme spolu pripraviť.

ingrediencie
Ingrediencie
CESTO

120g mandľovej múky

Mandľový raj podľa potreby (cca 150ml)

5 PL orieškového masla

30g brezového cukru

PLNKA

400ml mandľového raja

1ks balenie vanilkového pudingu

2 PL brezového cukru

POLEVA

nasekané mandle

roztopená horká čokoláda alebo iná čokoláda bez mlieka

postup
Postup
recept guľky mystoryofcooking

1/ krok z 2

Mandľovú múku si vymiešame s orieškovým maslom, cukrom a mandľovým mliekom. Potrebujeme aby hmota nebola vôbec sypká. Tvarujeme guličky, do stredu vyryjeme opatrne prstom dierku na krém. Trošku cesta si necháme na zakrytie dierok v guličkách.

vegan dukátové buchtičky recept

2/ krok z 2

Vanilkový puding si uvaríme podľa návodu na obale avšak snažíme sa ho urobiť trošku hustejší. Preto pridáme iba 400ml mlieka. Po uvarení počkáme kým vychladne a potom ho malou lyžicou dáme do guliček. Hmotou, ktorú sme si nechali na pokrytie, zakryjeme vrch guliček. Guličky obalujeme v roztopenej horkej čokoláde alebo v inej vegánskej čokoláde bez mlieka. Následne ich obalíme v nasekaných mandliach a necháme v chladničke odstáť 2 hod aby čokoláda a cestu stuhlo. Guličky budeme v chladničke aj skladovať.

zaver
Záver

Prajeme vám dobrú chuť!

podpis-nuttery