Orechové košíčky s gaštanovým krémom

  • Kornélia - NUTTERY
  • |
  • 1. októbra 2019

1h 30 minút

rôzne

sladké jedlá

Náš produkt v recepte

Mandľový raj Škorica

Detail

Jemná mandľová múka

Detail

Vlašské orechy

Detail

Rumovo – gaštanové čaro.

Počas sviatkov veľmi radi vypekáme rôzne sladké dobroty, ktorými väčšinov ponúkame návštevu. Pripravte si s nami tieto orechové košícky plnené gaštanovo-rumovým krémom a vychutnajte si ich napríklad pri posedení s priateľmi či po rodinnej lyžovačke. Musíme uznať, že sa táto kombinácia chutí naozaj vydarila a už sa neviem dočkať, kedy si ich pripravíme znovu.

Tento recept pre Vás pripravila Kornélia z nášho Nuttery teamu  ?

Ingrediencie
Cesto

100 g mandľovej múky

50 g vlašských orechov

100 g hladkej špaldovej múky

1 zrelý banán

250 g rastlinného tuku

Poleva

100 g horkej čokolády

2 PL kokosového oleja

Postup

1/ krok z 3

Z vypísaných ingrediencií si vymiesime cesto a necháme odstáť do druhého dňa v chladničke. Môžeme vidieť, že sa v ceste nenachádza vajíčko a to preto, že nám ho nahradil banán, ktorý si vydličkou rozpučíme a vmiešame do cesta. Taktiež si deň dopredu namočíme hrozienka do rumu. 

2/ krok z 3

Na druhý deň si ako prvý pripravíme krém. Hrozienka spolu s rumovou dáme do mixéra a zmixujeme s gaštanovým pyré, orechami a škoricovým rajom. Potom krém vložíme do chladničky.

3/ krok z 3

Z cesta si potom vyvaľkáme dlhší valček a z neho odkrajujeme kúsky široké cca 1,5cm. Formičky môžeme použiť kovové alebo silikónove. Do nich budeme vkladať kúsky cesta, no musíme dávať pozor aby nebolo vo formičkách cesta príliš veľa. Boli by totiž to plytké a nedali by sa plniť krémom. Rúru si vyhrejeme na 170 stupňov a následne košíčky pečieme 8-10 minút. Po upečení ich vyložíme a necháme vychladnúť. Po vychladnutí vyberieme z formičiek, naplníme krémom a na vrch pridáme horkú čokoládu, ktorú si roztopíme spolu s kokosovým olejom. Dáme na chladné miesto, nech všetko dobre stuhne.

Záver

Veríme, že sa Vám nový Receptár páči a bude Vás naďalej inšpirovať.

 

Prajeme Vám dobrú chuť! ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Adresa

Radlinského 1714
026 01 Dolný Kubín
Slovenská republika

Kontakty

Mobil : 0944 375 199
Office : info@nuttery.sk

Sociálne siete