Group 2

PREDAJ CEZ E-SHOP ZRUŠENÝ

 

lavaš palacinky recept

Plnené Lavaš palacinky s mandľovým ka-kavkom

  • NUTTERY
  • |
  • 31. marca 2020
cas

30min

porcie

raňajky

hotovo

vegan

Naše produkty, použité v recepte

Mandľový nápoj “Mandľový raj”

Detail

Ka-kavko PureNuts BIO

Detail

Kolatch tuba – kakao a kokos

Detail

Palacinky – ľahko a rýchlo.

Určite všetci poznámke, keď príde k príprave palaciniek a nie vždy sa nám podaria tak ako si predstavujeme. Pomer ingrediencií a hustotu cesta treba naozaj dobre skombinovať, aby boli palacinky nadchané, lahodné a chutné. Niekedy zaberú aj viacej času ako by sme predpokladali. Vymysleli sme teda recept, ktorý je ľahký na prípravu, diétny a neobsahuje ani mlieko a vajíčka. Ako palacinkové cesto sme zvolili diétny, nekysnutý arménsky chlieb od slovenskej pekárne Lavaš sídliacej v Košiciach, ktorú sme objavili počas nášho rozvozu na východné Slovensko. Chuť palaciniek sme zvýraznili jahodovým džemom, mandľovým maslom a čokoládovou tubou Kolatch – ktorá je na trhu prvá svojho druhu. Ste zvedaví na tieto Lavaš palacinky? Poďme si ich teda pripraviť.

ingrediencie
Ingrediencie

Lavaš zdravý chlieb

4 ks banán

jahodový džem

500ml mandľový raj

vanilkový puding

mandľové maslo Slowlandia

čerstvé ovocie

1ks Kolatch tuba - kakao a kokos

4 lyžičky Ka-kavko BIO

Mandľové ka-kavko
postup
Postup
Lavaš palacinky recept

1/ krok z 3

Na dve porcie budeme potrebovať 1 plát kakaového Lavaš zdravý chlieb, ktorý rozkrojíma na 4 rovnaké pláty tak, aby sa dal do neho banán ľahko zabaliť. Ako prvé, plát natrieme jahodovým džemom. Následne v rukách jemne vyrovnáme banán, dáme ho na potretý plát a zrolujeme do tvaru rolky.

Lavaš palacinky recept

2/ krok z 3

Uvaríme si hustejší vanilkový puding s mandľoým mliekom. Každú palacinku polejeme kombináciou mandľového masla, pudingu a čokoládovo-kokosovej tuby od Kolatch.

Lavaš palacinky recept

3/ krok z 3

Aby sme mohli palacinky niečim chutným zapiť, pripravíme si domáce zdravé kakavko. Mandľové mlieko si zohrejeme, vlejeme do pohára a pridáme 1-2 lyžičky BIO ka-kavka. Premiešame a môžeme sa z chuti napiť!

zaver
Záver

Prajeme vám dobrú chuť!

podpis-nuttery