Prekladané rezy s vegan tvarohom

  • Kornélia NUTTERY
  • |
  • 31. mája 2020

45 minút

rôzne

bez mlieka a cukru

Náš produkt v recepte

Mandľový raj

Detail

Vlašské orechy

Detail

FIT pochúťka, ktorá stoji za vyskúšanie 🥞

Prekladané Lavaš rezy sú zaujímavé v tom, že neobsahujú žiadny cukor či maslo. Orechová plnka je doplnená mandľovým rajom a namiesto kravského tvarohu sme pridali náš vymyslený z tofu. Vďaka tofu dostane tvarohová plnka dávku bielkovín a FIT koláč je na svete. V recepte sme použili taktiež brezový cukor, ktorý je známy vďaka nízkemu obsahu kalórií a zdravotným benefitom pre naše telo. Koláčik je najlepší keď aspoň 12 hodín zostane v chladničke, počas ktorých sa plnky a pláty dokonale spoja. Vznikne tak koláč podobný orechovo-tvarohovej štrúdli.

Skvelý dezert bez mlieka a bieleho cukru 🌿

Ingrediencie
Pláty

2 pláty pšeničného Lavaša (kúpite vo viacerých potravinách s zdravou výživou alebo na e-shope)

Plnka tvarohová

150ml mandľového raja

1 balenie tofu natural

3 PL javorového sirupu

citrónová kôra

Plnka orechová

200g vlašských orechov

4 PL brezového cukru

citrónová kôra

vanilkový lusk

Postup

1/ krok z 3

V mixéri si zmixujeme orechy na sypkú konzistenciu. Dáme ich do menšieho hrnca a pridáme k nim brezový cukor, mandľový raj, citrónovú kôru a bobuľky z vanilkového lusku. Urobíme to tak, že si vanilkový lusk rozrežeme pozdĺžne, vnútro pomocou nožíka vyškriabeme a pridáme k orechom. Povaríme až dokým nám plnka nezhustne.

2/ krok z 3

Plnku z vegánskeho tvarohu si pripravíme úplne jednoducho. Do mixéra dáme 1 balenie tofu natural, citrónovú kôru, javorový sirup a mandľový raj. Všetko spolu zmixujeme a dostaneme konzistenciu jemného tvarohu.

3/ krok z 3

Vyberieme si formu a podľa nej prispôsobíme pláty Lavaša. Lavaš chlieb ste mohli vidieť už v predošlom recepte na plnené palacinky. Na dno formy dáme dvojítu vrstu Lavaša, potom pridáme tvarohovú plnku a preložíme ďalším plátom Lavaša. Následne pridáme orechovú plnku a takto opakujeme až po okraj. Hotové rezy dáme stuhnúť do chladničky na 12 hodín.

Záver

Prajeme vám dobrú chuť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Adresa

Radlinského 1714
026 01 Dolný Kubín
Slovenská republika

Kontakty

Mobil : 0944 959 503
Telefón : 0917 236 390
Office : info@nuttery.sk

Sociálne siete