Špenátové halušky s mandľovou bryndzou

  • MIRKA @chudnemjedlom
  • |
  • 11. júna 2020

1 h 30min

rôzne

bez mlieka

Náš produkt v recepte

Hustý mandľový jogurt

Detail

Máte radi halušky? Skúste ich so špenátom a máte chutné jedlo plné železa 🍃

Ak niekto povie halušky, určite si ako prvé predstavíme tie bryndzové. Problémom však často býva práve bryndza. Je to mliečny výrobok, ktorý mnmá byť originálne vyrobený z ovčieho mlieka avšak v obchodoch ju často nájdeme aj z kravského. Síce je bryndza takmer bez obsahu laktózy aj tak býva pre niektorých ľudí trpiacich laktózovou intoleranciou problémová. Bloggerka Mirka vám prináša tip na bryndzové halušky s ,,bryndzou,, z mandľového jogurtu. Spolu so špenátovými haluškami vznikne recept plný železa a probiotík.

A ako na bez mliečnu bryndzu? Budete k tomu potrebovať len 3 ingrediencie – tofu natural, mandľový jogurt a lahôdkové droždie.

Ingrediencie
HALUŠKY

1 balenie čerstvého špenátu

280g špaldovej múky

1 balenie údeného tofu

štipka soli

1 PL olivového oleja

mletá paprika

grilovacie korenie

BEZ MLIEČNA BRYNDZA

1 mandľový jogurt

1 balenie tofu natural

štipka octu

1 čl lahôdkového droždia

1 čl soli

Postup

1/ krok z 3

Čerstvý špenát dáme do sytka, umyjeme a zmixujeme v mixéri s 200ml vody. K tejto rozmixovanej zmesi pridáme múku, vajíčko, soľ a premiešame. Ak by ste mal icest opríliš riedke, pridajte múku ak husté, pridajte vodu. Vzniknuté cesto pretlačíme cez haluškovač do vriacej vody a počkáme kým vyplávajú na povrch, chvíľu povaríme, scedíme a pridáme trošku oleja aby sa nám halušky na seba nelepili.

2/ krok z 3

Tofu vysušíme papierovými utierkami, nakrájame na kocky a opražíme ho na oleji. Pridáme šipku soli, mletú papriku alebo grilovacie korenie.

Bez mliečnu bryndzu si pripravíme takto: v mixéri zmixujeme 1 balenie tofu natural, mandľový jogurt, 1čl soli a 1 čl sušeného lahôdkového droždia. Ak sa chcete sóji vyhnúť, vynechajte tofu a nahraďte ho mandľovým jogurtom.

3/ krok z 3

Ako náhle máme všetko hotové, môžeme halušky podávať. Na tanier dáme halušky, pridáme bez mliečnu bryndzu z mandľového jogurtu, následne pridáme opražené tofu a na záver posypeme jarnou cibuľkou.

Záver

Prajeme Vám dobrú chuť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Adresa

Radlinského 1714
026 01 Dolný Kubín
Slovenská republika

Kontakty

Mobil : 0944 959 503
Telefón : 0917 236 390
Office : info@nuttery.sk

Sociálne siete