Group 2

PREDAJ CEZ E-SHOP ZRUŠENÝ

 

Špenátové halušky s mandľovou bryndzou

  • MIRKA @chudnemjedlom
  • |
  • 11. júna 2020
cas

1h 30min

porcie

obed/večera

hotovo

bez mlieka

Naše produkty, použité v recepte

Hustý mandľový jogurt

Detail

Máte radi halušky? Skúste ich so špenátom a máte chutné jedlo plné železa.

Ak niekto povie halušky, určite si ako prvé predstavíme tie bryndzové. Problémom však často býva práve bryndza. Je to mliečny výrobok, ktorý mnmá byť originálne vyrobený z ovčieho mlieka avšak v obchodoch ju často nájdeme aj z kravského. Bloggerka Mirka vám prináša tip na bryndzové halušky s ,,bryndzou,, z mandľového jogurtu. Spolu so špenátovými haluškami vznikne recept plný železa a probiotík. A ako na bez mliečnu bryndzu? Budete k tomu potrebovať len 3 ingrediencie – tofu natural, mandľový jogurt a lahôdkové droždie.

ingrediencie
Ingrediencie
HALUŠKY

1 balenie čerstvého špenátu

280g špaldovej múky

1 balenie údeného tofu

štipka soli

1 PL olivového oleja

mletá paprika

grilovacie korenie

BEZ MLIEČNA BRYNDZA

1 balenie tofu natural

štipka octu

1 čl lahôdkového droždia

1 čl soli

postup
Postup

1/ krok z 3

Čerstvý špenát dáme do sytka, umyjeme a zmixujeme v mixéri s 200ml vody. K tejto rozmixovanej zmesi pridáme múku, vajíčko, soľ a premiešame. Ak by ste mali cesto príliš riedke, pridajte múku a ak husté, pridajte vodu. Vzniknuté cesto pretlačíme cez haluškovač do vriacej vody a počkáme kým vyplávajú halušky na povrch. Chvíľu povaríme, scedíme a pridáme trošku oleja aby sa nám halušky na seba nelepili.

2/ krok z 3

Tofu vysušíme papierovými utierkami, nakrájame na kocky a opražíme ho na oleji. Pridáme šipku soli, mletú papriku alebo grilovacie korenie.

Bez mliečnu bryndzu si pripravíme takto: v mixéri zmixujeme 1 balenie tofu natural, mandľový jogurt, 1čl soli a 1 čl sušeného lahôdkového droždia. Ak sa chcete sóji vyhnúť, vynechajte tofu a nahraďte ho ešte jedným mandľovým jogurtom.

3/ krok z 3

Ako náhle máme všetko hotové, môžeme halušky podávať. Na tanier dáme halušky, pridáme bezmliečnu bryndzu z mandľového jogurtu, následne pridáme opražené tofu a na záver posypeme jarnou cibuľkou.

zaver
Záver

Prajeme Vám dobrú chuť!

podpis-nuttery