kornelia nuttery

Potrebujete poradiť? Zavolajte Kornélii

+421 944 375 199 (Po - Pia 9:00 - 17:00)

mandľové kakavko

Výživné a zdravé: pár tipov ako spestriť jedálniček u detí

Nie sme to iba my dospelí, ktorý potrebujú do jedálnička zaradiť čo najviac výživných a kvalitných potravín. Sú to najmä deti, ktorých každodenný jedálníček by mal obsahovať čo najvyšší pomer živín.

Nie sme to iba my dospelí, ktorý potrebujú do jedálnička zaradiť čo najviac výživných a kvalitných potravín. Sú to najmä deti, ktorých každodenný jedálníček by mal obsahovať čo najvyšší pomer živín.

Prečo to však vo viacerých prípadoch nefunguje ako má?

Dôvodov je hneď niekoľko. Zlé stravovacie návyky v domácnostiach, nesprávny výber potravín v supermarketoch, polotovary či veľké množstvo nekvalitných sladkostí. Pozrime sa teda na pár tipov, ako detský jedálníček zlepšiť správnou formou. 

Sledujte ponúkanú stravu v škôlkach 

Kým sú deti doma, snažíme sa pre deti zabezpečiť čerstvú a pestrú stravu. Zmena nastane vtedy, keď deti začnú navštevovať škôlky a školy, kde je strava často veľmi jednotvárna. Biele pečivo, múčne omáčky či vyprážané jedlá sú na obsah živín veľmi chudobné. Pri výbere škôlky si preto vyberte tú, kde je kvalitná strava pre vašich najmenších priorou č. 1. 

Súkromná materská škôlka v Lovči – okres Žiar nad Hronom
Pripravte deťom chutnú desiatu

Chystáte sa na výlet či vaša ratolesť potrebuje desiatu do školy? Nebráňte sa novým nápadom. Ak sa chystáte na klzisko či prechádzku, nalejte do termosky teplé kakavko. Nielenže vám uhasí smäd ale aj príjemne zasýti vďaka vysokému obsahu mandlí. Naliať si ho môžete napríklad do domáceho hrnčeka. Pribaliť však môžete aj chrumkavú granolu s mandľovým jogurtom či mix orieškov.

smaltovaný hrnček s horúcim kakavkom od Ľúbené
Skúste to inak

Ak majú vaše deti problém s konzumáciou orechov kvôli ich tvrdosti, skúste ich v tekutej forme. Lieskové nebo či mandľový raj majú vysokú dávku vitamínu E a sú plné zdraviu prospešných tukov. Tie nieleže podporujú myslenie, ale aj správne fungovanie hormónov v tele. 

Zaobstarajte si zaujímavú kuchársku knihu 

Vyhľadávajte stále nové recepty, poprípade si zaobstarajte kuchársku knižku. Počas varenia už nebudete mať starosť, čo navariť na ďalší deň. Skúste si pozrieť náš Nuttery online receptár, pri ktorom vám inšpirácia určite nedôjde. Fazuľová polievka na kyslo s lieskovým nebom? Skvelá voľba na chladné zimné večery. 

Knižka s chutnými, detskými receptami od Aleny Trubenovej
nuttery

Veríme, že sa vám týchto pár tipov vo vašej domácnosti zíde. Spávna výživa u detí je základ a preto by sme jej mali venovať najvyššiu pozornosť.

Váš Nuttery Team

box-done-01

Bez laktózy a lepku

box-done-02

Vyrobené na Slovensku

box-done-03

Doprava nad 45€ zdarma

box-done

Kvalitný zákaznícky servis